C1206N103K1XSC7189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 110,834
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 7,007
Datasheet
In Stock: 686
Upgrade
Upgrade
In Stock: 766
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206N103K1XSC7189
DigiKey Part Number
CDR32BX103BKWSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206N103K1XSC7189
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206N103K1XSC7189 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)