C1206C750G3HACAUTO
DigiKey Part Number
C1206C750G3HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C750G3HACAUTO
Description
CAP CER 1206 75PF 25V ULTRA STAB
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
75 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C750G3HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)