C1206C104J3GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 6,379
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 2,068
Datasheet
Similar
Similar
In Stock: 1
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
TDK
TDK
In Stock: 946
0.1 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206C104J3GALTU
DigiKey Part Number
399-C1206C104J3GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C104J3GALTU
Description
CAP CER 0.1UF 25V NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C104J3GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)