C0805Y332KDRACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0805Y332KDRACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805Y332KDRACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805Y332KDRACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805Y332KDRACAUTO
Description
CAP CER 3300PF 1KV X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Floating Electrode, Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)