C0805X223J3GECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
0.022 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805X223J3GECAUTO
DigiKey Part Number
C0805X223J3GECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X223J3GECAUTO
Description
CAP CER 0805 22NF 25V C0G 5%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0805X223J3GECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)