C0805X152J3GEC7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1500 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805X152J3GEC7210
DigiKey Part Number
C0805X152J3GEC7210-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X152J3GEC7210
Description
CAP CER 0805 1.5NF 25V C0G 5%
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805X152J3GEC7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)