C0805X150F5HACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
C0805X150F5HACAUTO
DigiKey Part Number
C0805X150F5HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X150F5HACAUTO
Description
CAP CER 0805 15PF 50V ULTRA STAB
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0805X150F5HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)