C0805X103K5RAC3198 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
YAGEO
Image for C0805X103K5RAC3198 is not available
C0805X103K5RAC3198
DigiKey Part Number
399-C0805X103K5RAC3198TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X103K5RAC3198
Description
.010UF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)