C0805C333K3JACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.033 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor U2J 0805 (2012 Metric)
KEMET U2J Dielectric MLCCs | Digi-Key Daily
C0805C333K3JACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C333K3JACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C333K3JACTU
Description
CAP CER 0.033UF 25V U2J 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805C333K3JACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low Dissipation Factor
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)