C0805C102F1GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 6,177
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 447
KYOCERA AVX
1000 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805C102F1GALTU
DigiKey Part Number
399-C0805C102F1GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C102F1GALTU
Description
CAP CER 1000PF 100V NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805C102F1GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)