C0603X912J5JACTU
DigiKey Part Number
399-13417-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-13417-1-ND - Cut Tape (CT)
399-13417-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X912J5JACTU
Description
CAP CER 9100PF 50V U2J 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor U2J 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603X912J5JACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)