C0603X473M3RECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
Parametric Equivalent
Murata Electronics
Taiyo Yuden
0.047 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0603X473M3RECAUTO
DigiKey Part Number
C0603X473M3RECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X473M3RECAUTO
Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X473M3RECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)