C0603X182K4HACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1800 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
C0603X182K4HACAUTO
DigiKey Part Number
C0603X182K4HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X182K4HACAUTO
Description
CAP CER 0603 1.8NF 16V ULTRA STA
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X182K4HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)