C0603X121M1HACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
120 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
C0603X121M1HACAUTO
DigiKey Part Number
C0603X121M1HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X121M1HACAUTO
Description
CAP CER 0603 120PF 100V ULTRA ST
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X121M1HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)