C0603C822F5JAC7411 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
8200 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor U2J 0603 (1608 Metric)
C0603C822F5JAC7411
DigiKey Part Number
399-C0603C822F5JAC7411TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C822F5JAC7411
Description
CAP CER 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C822F5JAC7411 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, Low Dissipation Factor
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)