C0603C104M4RAC3112 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.1 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
cut-tape-render
C0603C104M4RAC3112
DigiKey Part Number
399-C0603C104M4RAC3112TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C104M4RAC3112
Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)