C0603C103J1RACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0603C103J1RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603C103J1RACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603C103J1RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C103J1RACAUTO
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0603C103J1RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)