C0402C680J4HACAUTO
DigiKey Part Number
C0402C680J4HACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C680J4HACAUTO
Description
CAP CER 0402 68PF 16V ULTRA STAB
Detailed Description
68 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
C0402C680J4HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)