A700D107M006ATE0182478 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
100 µF 6.3 V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 18mOhm
A700D107M006ATE0182478
DigiKey Part Number
399-A700D107M006ATE0182478TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A700D107M006ATE0182478
Description
CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
6.3 V
Manufacturer
ESR (Equivalent Series Resistance)
18mOhm
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Type
Polymer
Surface Mount Land Size
Capacitance
100 µF
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%