QSCF201Q0R9C1GV001T
DigiKey Part Number
712-QSCF201Q0R9C1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QSCF201Q0R9C1GV001T
Description
CAP CER 0.9PF 200V NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.9 pF ±0.25pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
QSCF201Q0R9C1GV001T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.61mm)