BF22258-25B/DK01
DigiKey Part Number
289-1111-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BF22258-25B/DK01
Description
CCFL WH LAMP 1600V 5MA 2.2X258MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp Assembly 1600V (Start), 535V (Operating) 5 mA 38000 cd/m2 2.2mm x 258mm
Category
Voltage
1600V (Start), 535V (Operating)
Manufacturer
JKL Components Corp.
Current
5 mA
Packaging
Bulk
Output
38000 cd/m2
Part Status
Active
Size / Dimension
2.2mm x 258mm