DK20004JS
DigiKey Part Number
3534-DK20004JS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DK20004JS
Description
DRILL BIT CARBIDE 2MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Drill Bit Carbide 0.079" (2.00mm)
Category
Diameter - Shank
0.157" (4.00mm)
Manufacturer
Jabil Inc.
Material
Carbide
Packaging
Tube
Number of Flutes
4
Part Status
Active
Length - Flute
3.0mm
Type
End Mill, Square
Length - Overall
45.0mm
Diameter - Bit
0.079" (2.00mm)