IS62WVS5128FBLL-20NLI
DigiKey Part Number
706-IS62WVS5128FBLL-20NLI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS62WVS5128FBLL-20NLI
Description
IC SRAM 4MBIT SPI/QUAD 8SOIC
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous Memory IC 4Mbit SPI - Quad I/O, SDI 20 MHz 25 ns 8-SOIC
Category
Memory Interface
SPI - Quad I/O, SDI
Mfr
Clock Frequency
20 MHz
Packaging
Bulk
Access Time
25 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.2V ~ 3.6V
Memory Type
Volatile
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)