DES25-32GD82SCAQB
DigiKey Part Number
4265-DES25-32GD82SCAQB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DES25-32GD82SCAQB
Description
SSD 32GB 2.5" SLC SATA III 5V
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC) 32GB SATA III 2.5" 5V
Category
Speed - Read
520MB/s
Manufacturer
Innodisk USA Corporation
Speed - Write
340MB/s
Series
Voltage - Supply
5V
Packaging
Bulk
Type
SATA III
Part Status
Active
Current - Max
881mA
Memory Size
32GB
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Memory Type
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Size / Dimension
99.80mm x 69.80mm x 9.20mm
Form Factor
2.5"