CY15B104QSN-108LPXI
DigiKey Part Number
448-CY15B104QSN-108LPXI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY15B104QSN-108LPXI
Description
IC FRAM 4MBIT SPI/QUAD 8GQFN
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 4Mbit SPI - Quad I/O 108 MHz 8-GQFN (3.23x3.28)
Category
Memory Organization
512K x 8
Mfr
Memory Interface
SPI - Quad I/O
Series
Clock Frequency
108 MHz
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)