BAS7002LE6327XTMA1
DigiKey Part Number
448-BAS7002LE6327XTMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-BAS7002LE6327XTMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-BAS7002LE6327XTMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAS7002LE6327XTMA1
Description
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA PGTSLP21
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 70 V 70mA Surface Mount PG-TSLP-2-1
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BAS7002LE6327XTMA1 Models
Category
Reverse Recovery Time (trr)
100 ps
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 50 V
Digi-Reel®
Capacitance @ Vr, F
2pF @ 0V, 1MHz
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
70 V
Supplier Device Package
PG-TSLP-2-1
Current - Average Rectified (Io)
70mA
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 125°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 15 mA
Base Product Number
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed