E2-15-10-038-0
DigiKey Part Number
4903-E2-15-10-038-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E2-15-10-038-0
Description
CBLE CARRIER .76H X .69W 1 METER
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Carrier
Category
Cavity Width
0.390" (9.91mm)
Manufacturer
Igus
Minimum Bend Radius
1.500" (38.10mm)
Series
Outer Height
0.760" (19.30mm)
Packaging
Box
Outer Width
0.690" (17.53mm)
Part Status
Active
Length
39.370" (1000.00mm)
Frame Type
Open
Link Pitch
0.790" (20.07mm)
Loading Side
Inside and Outside Bend
Material
Igumid G
Cavity Height
0.570" (14.48mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C