ST18/NM/NM/36IN
DigiKey Part Number
3628-ST18/NM/NM/36IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST18/NM/NM/36IN
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
N-Type Plug
Manufacturer
Huber+Suhner, Inc.
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector
N-Type Plug
Color
Blue
1st Contact Gender
Male
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C