MF86/11MMPX/11MMPX/305MM
DigiKey Part Number
3628-MF86/11MMPX/11MMPX/305MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF86/11MMPX/11MMPX/305MM
Description
COAX CBL MMPX TO MMPX 12"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMPX to MMPX Multiflex 86 12.01" (305.00mm)
Category
2nd Connector
MMPX Plug
Manufacturer
Huber+Suhner, Inc.
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
12.01" (305.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
Multiflex 86
Style
MMPX to MMPX
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMPX Plug
Frequency - Max
67 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C