C0402X102K050T
DigiKey Part Number
4587-C0402X102K050TTR-ND - Tape & Reel (TR)
4587-C0402X102K050TCT-ND - Cut Tape (CT)
4587-C0402X102K050TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Manufacturer Product Number
C0402X102K050T
Description
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)