U.FL-2LPHF6-088N1T-A-120
DigiKey Part Number
26-U.FL-2LPHF6-088N1T-A-120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
U.FL-2LPHF6-088N1T-A-120
Description
COAX CBL U.FL TO U.FL 4.7"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC) 1.37mm OD Coaxial Cable 4.724" (120.00mm)
EDA/CAD Models
U.FL-2LPHF6-088N1T-A-120 Models
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
4.724" (120.00mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
1.37mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
U.FL (UMCC) to U.FL (UMCC)
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
Color
Gray
1st Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C