PCN10-32P-2.54DSA(72)
PCN10-32P-2.54DSA(72)
PCN10-32P-2.54DSA(72)
DigiKey Part Number
H11164-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCN10-32P-2.54DSA(72)
Description
CONN DIN HDR 32POS
Detailed Description
32 Position Din Connector Header, Male Pins Gold Through Hole
EDA/CAD Models
PCN10-32P-2.54DSA(72) Models
Mounting Type
Through Hole
Connector Type
Header, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Current Rating (Amps)
2A
Pitch
0.100" (2.54mm)