G125-MC12005L4-0300F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 766
Datasheet
MFR Recommended
Harwin Inc.
In Stock: 531
Datasheet
In Stock: 216
In Stock: 42
In Stock: 5
In Stock: 0
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 0.984' (300.00mm, 11.81")
G125-MC12005L4-0300F
G125-MC12005L4-0300F
Harwin’s Company Overview
G125-MC12005L4-0300F
DigiKey Part Number
952-2793-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-MC12005L4-0300F
Description
1.25MM M/F 20POS 26AWG 300MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Pitch - Connector
0.049" (1.25mm)
Manufacturer
Length
0.984' (300.00mm, 11.81")