F10-10210045R
DigiKey Part Number
952-F10-10210045RTR-ND - Tape & Reel (TR)
952-F10-10210045RCT-ND - Cut Tape (CT)
952-F10-10210045RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F10-10210045R
Description
0.5MM F 100 WAY SGL (18.40MM)
Detailed Description
100 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts, Floating Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
F10-10210045R Models
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Mated Stacking Heights
29.9mm