10-19-D-0101-C-4-08-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
New Product
19 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 3.976" (101.00mm)
10-19-D-0101-C-4-08-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-10-19-D-0101-C-4-08-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-19-D-0101-C-4-08-4-T-HF
Description
1MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 19 CO
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 3.976" (101.00mm) Halogen Free
Category
Number of Conductors
19
Manufacturer
GCT
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
3.976" (101.00mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)