10-17-D-0279-C-4-08-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
New Product
17 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 11.0" (279.4mm)
10-17-D-0279-C-4-08-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-10-17-D-0279-C-4-08-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-17-D-0279-C-4-08-4-T-HF
Description
1MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 17 CO
Detailed Description
17 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 11.0" (279.4mm) Halogen Free
Category
Number of Conductors
17
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
11.0" (279.4mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)