D52QD2M4IA-A-REEL
DigiKey Part Number
D52QD2M4IA-A-REEL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D52QD2M4IA-A-REEL
Description
RF TXRX MOD BT TH SMD
Customer Reference
Detailed Description
Bluetooth Bluetooth v4.2 Transceiver Module 2.4GHz Integrated, Trace Surface Mount
Category
Sensitivity
-96dBm
Mfr
Serial Interfaces
I2C, SPI, UART
Packaging
Tape & Reel (TR)
Antenna Type
Integrated, Trace
Part Status
Obsolete
Utilized IC / Part
nRF52832
DigiKey Programmable
Not Verified
Memory Size
512kB Flash, 64kB RAM
RF Family/Standard
Bluetooth
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Protocol
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C