FC4SDCBMF24.0-T1
DigiKey Part Number
631-FC4SDCBMF24.0-T1TR-ND - Tape & Reel (TR)
631-FC4SDCBMF24.0-T1CT-ND - Cut Tape (CT)
631-FC4SDCBMF24.0-T1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC4SDCBMF24.0-T1
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±30ppm Crystal 20pF 30 Ohms HC-49/US
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FC4SDCBMF24.0-T1 Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Size / Dimension
0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm