FMC0204316-60
DigiKey Part Number
5328-FMC0204316-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0204316-60
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 5'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Fairview Microwave
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bag
Cable Type
RG-316
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C