62MP1000
DigiKey Part Number
RPC7066-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
62MP1000
Description
HOLE PLUG 1.000" NYLON BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hole Plug 1.000" (25.40mm) 1" Nylon Black
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
62MP1000 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Color
Black
Manufacturer
Essentra Components
Material
Nylon
Series
Hole Diameter
1.000" (25.40mm) 1"
Packaging
Bulk
Flange Diameter
1.203" (30.56mm)
Part Status
Active
Panel Thickness
0.125" (3.18mm) 1/8"