TSX-3225 32.0000MF16X-B0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
32 MHz ±10ppm Crystal 16pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
TSX-3225 32.0000MF16X-B0
DigiKey Part Number
TSX-322532.0000MF16X-B0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 32.0000MF16X-B0
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 16PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TSX-3225 32.0000MF16X-B0 Models
Category
Load Capacitance
16pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±16ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)