SG-8018CA 25.0000M-TJHPA3
DigiKey Part Number
114-SG-8018CA25.0000M-TJHPA3TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-SG-8018CA25.0000M-TJHPA3CT-ND - Cut Tape (CT)
114-SG-8018CA25.0000M-TJHPA3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-8018CA 25.0000M-TJHPA3
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
6.8mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
3.5mA
Output
CMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V