MC-146 32.7680KA-A5: ROHS | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MC-146 32.7680KA-A5: ROHS |
Description | CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 65 kOhms 4-SMD, Flat Leads |
Datasheet | Datasheet |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 65 kOhms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case |
Type kHz Crystal (Tuning Fork) | Supplier Device Package 4-SMD (6.7x1.5) |
Frequency 32.768 kHz | Size / Dimension 0.264" L x 0.059" W (6.70mm x 1.50mm) |
Frequency Tolerance ±20ppm | Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm) |
Load Capacitance 12.5pF |