FA-238 33.3330MA30V-KX is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
33.333 MHz ±20ppm Crystal 10pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-238 33.3330MA30V-KX
DigiKey Part Number
FA-23833.3330MA30V-KX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-238 33.3330MA30V-KX
Description
CRYSTAL 33.3330MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FA-238 33.3330MA30V-KX Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
33.333 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)