FA-238 25.0000ME-W
DigiKey Part Number
FA-23825.0000ME-W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-238 25.0000ME-W
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±15ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
FA-238 25.0000ME-W Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)