FA-238 25.0000MD-AJ
DigiKey Part Number
FA-23825.0000MD-AJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-238 25.0000MD-AJ
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
FA-238 25.0000MD-AJ Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)