FA-20H 27.0000MD50V-W3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
Similar
CTS-Frequency Controls
27 MHz ±30ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
FA-20H 27.0000MD50V-W3
DigiKey Part Number
FA-20H27.0000MD50V-W3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-20H 27.0000MD50V-W3
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA-20H 27.0000MD50V-W3 Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
27 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)