FA-128 32.0000MF20X-K5
DigiKey Part Number
SER4079TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER4079CT-ND - Cut Tape (CT)
SER4079DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-128 32.0000MF20X-K5
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FA-128 32.0000MF20X-K5 Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)