FA-128 32.0000MF10Z-W3
DigiKey Part Number
SER4234TR-ND - Tape & Reel (TR)
SER4234CT-ND - Cut Tape (CT)
SER4234DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA-128 32.0000MF10Z-W3
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)