EG-2121CA 156.2500M-PGPALB is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
EPSON
In Stock: 426
Datasheet
Similar
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
156.25 MHz SO (SAW) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
EG-2121CA 156.2500M-PGPALB
DigiKey Part Number
EG-2121CA156.2500M-PGPALB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EG-2121CA 156.2500M-PGPALB
Description
XTAL OSC SO 156.2500MHZ LVPECL
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Packaging
Tube
Current - Supply (Max)
80mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
20mA